Bogyólé Borcímke Pályázat 2019
A Vylyan Pincészet 15. alkalommal írta ki a Bogyólé Borcímke Pályázatot, ahol hagyományosan a fiatal képzőművészek között keresik újboruk címkéjének alkotóját.
„A BOGYÓLÉ, a villányi lankák „bozsoléja”, az évjárat első vörösbora a franciaországi Beaujolais Nouveau [bozsolé] borkészítési hagyományait követve készül. Maga a bor a bogyón belül születik, majd robban életre. Erre utal a „Bogyólé” elnevezés is. Újborhoz hűen a 2019-es évjárat első bora is azt a tipikus újboros karaktert hozza, amiért szeretjük: zamatos, élénk, vidám, kirobbanóan gyümölcsös: telis tele piros bogyósok, a puncs, s a banán üde illatával, zamatával. Itatja magát és jókedvre derít. Újborunk hagyományos művészi pályázatunknak köszönhetően minden évjáratban új ruhában debütál.”
Az idei év különlegessége, hogy nem csak 2019 legjobb munkái, hanem az elmúlt 15 év győztes pályaművei is láthatók november 6. és november 23. között a Magyar Képzőművészeti Egyetem Barcsay termében.
Az idei pályázatra szép számmal érkezett METU-s pályamunka is, büszkék vagyunk rá, hogy az első díjat Eszteró Anett, Tervezőgrafika mesterszakunkon végzett hallgatónk, míg a megosztott harmadik díjat Vörös Mercédesz, Tervezőgrafika mesterszakunk diákja, Grafika nagykövetünk nyerte el.
A közönségszavazáson több METU-s is bejutott a legtöbb szavazatot kapott 15-ös csapatba:
2. helyezett: Máhr Zsófia, akinek a 2020-as Tájékoztató Kiadványunk arculatát is köszönhetjük
5. helyezett: Szegedi Krisztina, Tervezőgrafika mesterszakunkon végzett hallgatónk
6. helyezett: Sipos Fanni, Tervezőgrafika mesterszakos hallgatónk, Grafika területünk nagykövete
12. helyezett: Vörös Mercédesz másik címketervével
Miniinterjúink Eszteró Anettel
Milyen érzés neked ez a díj?
Nagyon örülök a díjnak természetesen, nagyon jó kezdeményezés ez a pályázat a Vylyantól és nagy lehetőség a pályakezdő, fiatal grafikusoknak. Őszintén szólva ez az első bor címkém, ami kereskedelmi forgalomba került, általában könyvekkel és plakátokkal foglalkozom, nagyon jó érzés a boltokban találkozni a munkámmal és nagyon izgalmas volt ez az új feladat, egy ilyen munka most először élesben. Immáron másodszor vettem részt a pályázaton, két munkámmal, az Aranyrajszög Kiállítás keretein belül pedig szintén szereplek egy plakátommal.
Mesélj kicsit a tervedről, hogyan készült, mi volt az alapgondolatod?
Nagyon örülök, hogy erre a pályaművemre esett a választás, mert ennek a tervezésekor azt vettem leginkább figyelembe, hogy egy nekem tetsző címke legyen, ami a saját stílusomban készült (ha lehet ilyet mondani). Itt inkább a technika felöl közelítettem meg a tervezést, klasszikus kollázsként kezdtem neki a munkának, valamint, mint általában a munkáim során, nagyon fontos szempont volt a manualitás, aztán a tervezés következő fázisában figyelembe vettem magát a terméket és így készült el a végén ez a címke.
Miniinterjúnk Vörös Mercédesszel
Milyen érzés neked ez a díj?
Nagyon boldog voltam, amikor megtudtam, hogy harmadik helyezést értem el. Ez az eredmény számomra (a sikerélményen kívül) egy hatalmas megerősítés is, mivel nagyjából csak egy éve kezdtem el komolyabban illusztrációkat készíteni és nem voltam benne teljesen biztos, hogy érdemes-e nekem ezzel tovább foglalkoznom. Az viszont, hogy egy illusztratív címke tervemet díjazták, úgy érzem eléggé jó jel, hogy már ne kételkedjek.
Mesélj kicsit a tervedről, hogyan készült, mi volt az alapgondolatod?
Kicsit nehéz a tervemről vagy a tervezéséről beszélnem, nagyon lelkes voltam, amikor megkaptuk ezt a címketervezési feladatot az egyetemen. Hetekig csak agyaltam és kísérleteztem, tudtam, hogy milyen alapmotívumokat szeretnék (növények, bogyó, valamilyen állat, őszies hangulat), de egyik vázlat sem tetszett eléggé. Aztán egy nyugodtabb őszi napon belesüppedtem a kanapéba és elkezdtem csak úgy rajzolgatni, és egyszer csak azt vettem észre, hoppá sikerült, ez lesz a címke tervem.
Gratulálunk a díjazottaknak!
Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS KÖNYVBORÍTÓ KÉSZÍTÉSÉRE
A Budapesti Metropolitan Egyetemen (a továbbiakban: METU) belül a Gr …
Zöld CAMPUS Ötletpályázat
A Budapesti Metropolitan Egyetemen (a továbbiakban: METU) belül a Gr …