Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett részt a Kutatók Éjszakája országos eseménysorozatában, amely szeptember 27-28-án került megrendezésre. A METU oktatói, hallgatói és meghívott előadói két kampuszon, számos színes, különböző tudományterületet érintő, változatos korosztályokat megszólító, edukatív és szórakoztató programot kínáltak az érdeklődőknek.
Szeptember 27-én a METU Nagy Lajos király úti kampusza adott helyet az esemény első napjának, ahol a látogatók délutántól késő estig változatos programokon vehettek részt a METU Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Karának szervezésében. Az eseményt Prof. Dr. Kocziszky György, a METU rektora nyitotta meg, hangsúlyozva a kutatás és az innováció fontosságát a modern tudományok terén.
„Számunkra, kutatók számára ez egy extrovertált pillanat, amikor megmutathatjuk, hogy mit tudunk, mit szeretnénk átadni az utánunk következő korosztálynak. Ma a globalizációból adódó kihívások, a mesterséges intelligencia, a fenntarthatóság és a körforgásos gazdaság lehetnek a tudomány legégetőbb kérdései.” – hangsúlyozta az egyetem rektora.
A Turizmus Világnapjához kapcsolódva a látogatók könnyed hangvételű, izgalmas, ugyanakkor tudományos megközelítésű előadásokon keresztül és egyéni módon elmesélt úti élményeket meghallgatva ismerkedhettek meg közkedvelt vagy éppen még ismeretlen, felfedezésre váró turisztikai desztinációkkal. Dr. habil. Rada Péter Phd nemzetközi rektorhelyettes előadása betekintést nyújtott emellett külföldi továbbtanulási lehetőségekbe és a METU nemzetközi kapcsolataiba is, különös tekintettel a METU Arizona State University-vel való partnerségének előnyeire.
A turisztikai programok mellett hatalmas népszerűségnek örvendtek a 21. századi tudományos kihívásokkal foglalkozó előadások. Dr. Fáykiss Péter Phd, a METU oktatója ‘Hogyan neveld az AI-odat?’ címen a generatív mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségeivel és a prompt írás gyakorlatával ismertette meg a résztvevőket, de a látogatók felfedezhették az online világban megbújó sötét mintázatokat, valamint egy új adatvizualizációs koncepció, az Intenscope segítségével térképen hasonlíthatták össze mozifilmek népszerűségét.
Az egyetem a családok számára kreatív, interaktív workshopokkal készült, amelyek keretében a gyerekek és felnőttek a körforgásos gazdasággal ismerkedhetnek meg, valamint a matematika és a művészet határterületén tehetnek egy izgalmas utazást.
A program része volt a HR jövőjéről szóló interaktív beszélgetés is, ahol a résztvevők megismerhették a szervezetek előtt álló kihívásokat, valamint lehetőségük volt kipróbálni a tréningek világát.
A fenntarthatóság témakörében a fogyasztói társadalom furcsaságait és felesleges termékei kerültek reflektorfénybe, míg az est humoros csúcspontját dr. Takács Dávid PhD boldogságfutár és METU oktató „Sit down tragedy” című előadása jelentette.
Szeptember 28-án a METU Művészeti és Kreatívipari Kara nyújtott igazi szalonélményt a Rózsa utcai kampuszon. A METU Szalon a művészet, irodalom, zene és társadalomtudományok izgalmas kavalkádját kínálta, tartalmas kikapcsolódást biztosítva a nagyközönségnek.
A látogatók a METU művészeti tanszékeinek munkájába nyerhettek bepillantást, többek között a vizuális kommunikáció, mozgókép, építészet és design, valamint a divat és textil területein. Az esemény során az érdeklődők élőben láthatták az alkotói folyamatokat, és maguk is részt vehettek a tervezésben. A vizuális kultúrával kapcsolatos programokon a fotográfia, a képi ábrázolás és a tervezőgrafika különféle eszközeit ismerhették meg, valamint hallgatói filmek vetítésén vehettek részt.
Az este folyamán Jász Attila új kötetéből olvasott fel, és Pogátsa Zoltán közgazdász, szociológus fenntartható gazdaságról szóló könyvének bemutatója során érdekes beszélgetést folytatott a növekedés fenntarthatóságáról Balatoni András, az MNB Közgazdálkodási Előrejelzés és Elemzés Igazgatóságának igazgatója, valamint Kicsák Lóránt filozófus és Pintér Márton, építész, a METU oktatóinak részvételével.
A nap végén a HéBa zenekar koncertje teremtett bensőséges hangulatot, hétköznapi balladáikkal idézve fel a képzelet varázsát.
A METU első részvétele a Kutatók Éjszakáján hatalmas sikert aratott, gazdag és inspiráló programokkal biztosítva a látogatók számára egy felejthetetlen élményt.
Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …