Fenntartható divat 2021, interjú Szilágyi-Csüllög Mónikával
A fenntarthatóság vitathatatlanul a mai kor egyik kihívása és hívószava. Mennyire törekszünk rá? Mennyire tudjuk megvalósítani? Mennyire vagyunk azzal tisztában, hogy ennek a mozgalomnak van egy fenntartható divattal foglalkozó ága?
Szilágyi-Csüllög Mónika, a Budapesti Metropolitan Egyetem Fenntartható divatmárka menedzsment képzésének szakvezetője szerint nagyon fontos manapság a fenntartható divatról is beszélni. Hiszen egyre nyitottabb a társadalom arra, hogy jó minőségű, fenntartható módon előállított élelmiszereket vásároljon, de sajnos ez a ruháinkra nem jellemző. Ennek az oka pedig az, hogy a tudásunk nagyon kevés erről a területről.
A legtöbben fast fashion márkáknál vásárolunk, mert olcsó, divatos, könnyen elérhető darabokat találunk, és amíg 1290 forintba kerül egy pamutpóló, addig bele sem gondolunk, hogy a világ milyen árat fizet ezért — kezdve a gyapottermelő emberek életével és a gyerekmunkával, folytatva a vegyszerrel kezelés környezeti ártalmaival, bezárva a sort a varrodák dolgozóinak nyomorúságos körülményeivel.
Amikor etikus és fenntartható öltözködésről beszélünk, három tényezőt kell figyelembe venni: a környezet védelmét, a gazdasági fejlődést, illetve a társadalmi tényezőt, vagyis a terméket készítő emberek egészségét, életkörülményeit.
A divat demokratizálódásának egyik hatása, hogy a nagy divatmárkák kollekcióit lemásolják a fast fashion cégek, így a divat mindenki számára elérhetővé vált. Ezáltal sokkal több, sokkal kevesebbet hordott ruhát halmozunk fel.
A koronavírus okozta helyzet nagyon sok embert – köztük a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatóit is – a jövő újragondolására késztette, hiszen a vírus megjelenése még jobban figyelmeztetett minket arra, hogy a természetre figyelnünk kell, és meg kell óvnunk azt.
A divatipar paradigmaváltás előtt áll, ami azt jelenti, hogy gyökeresen meg fog változni a teljes rendszer – reményeink szerint egy fenntarthatóbb működésre -, amiben működik ez az iparág, így nagy szükség van az etikus divathoz értő menedzserekre.
Ezért indította el a METU a Fenntartható divatmárka menedzsment képzését, melynek elvégzésével egy lépéssel mások előtt járhatunk ebben a szakmában. Segítünk megvalósítani a karrierálmokat. Várjuk az újdonságra nyitott, tudatos diplomások jelentkezését kis létszámú, tapasztalatalapú képzésünkre, július 31-ig early bird kedvezménnyel: https://www.metropolitan.hu/kurzus/fenntarthato-divatmarka-menedzsment-sztk
2021. 07. 09.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …