PANGOLIN
DESIGN TAGOZAT, 3. HELY
Fülöp Luca Kézműves tárgykultúra alapszakunk hallgatója.
PangoLin elnevezésű projektje során egy struktúrarendszer kialakításán dolgozott. A rendszer alapját azonos alapelemek adják, amelyek sokszorosítva csomópontjaik segítségével kapcsolódnak. Az elemek mobilisak, szétszedhetőek, majd új formában ismét összeépíthetőek. A struktúra alapanyaga ipari filce és vastagabb papír. A kialakult struktúrát egy lámpacsalád megalkotására fejlesztette ki. A lámpacsalád egyes tagjainak különbözőségét az alapelemek változtatásával és a lámpatest megvilágítására használt különböző technikákkal éri el.
Témavezető: Rejka Erika
Mit jelent számodra az OMDK-n elért eredmény? Miért pont ezzel a projekteddel pályáztál?
Az OMDK-n elért harmadik helyezés hatalmas öröm számomra, igazi győzelem, hiszen nagyon erős volt a mezőny. Nagyon örülök, hogy részt vehettem a versenyen. A projekt, amivel indultam, az egyik legkedvesebb iskolai feladatomból nőtte ki magát, és máig az egyik kedvencem.
Miért ezzel a területtel foglalkozol?
Nagyon érdekel a mintatervezés mellett a struktúratervezés is, az a sok lehetőség és funkció, amit ezek a struktúrák magukban rejtenek.
Miért ezt a szakot választottad?
A textiltervezés nagyon jól megtanított síkban és térben is gondolkozni, ami sok lehetőséget nyit meg a tervezési folyamatok során.
Mi inspirál?
Ezen munkám során a Pangolin nevű állat pikkelyes páncéljának struktúrájából inspirálódott.
Mivel szeretnél foglalkozni a jövőben?
Diploma után szeretnék Formatervező művész mesterszakon továbbtanulni, és ezt a két szakmát később egy vállalkozásban egyesíteni.