Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Hegedüs Klára | Budapesti Metropolitan Egyetem

Hegedüs Klára

Klára Kézműves alapszakunk kerámia specializációjának hallgatója. 
Helyszín: MONO ART&DESIGN 1053 Budapest, Kossuth Lajos u. 12. 


Portré

Számomra ez a munkám azért is kedves darab, mert nem csak egy arcképet takar, hanem bemutatja az emberi természetet, először csak egy felületet látunk, majd ha megfelelő módon közelítünk felé, kibontakozik, megmutatja magát. A tervezés során foglalkoztattak a kontrasztok, tagoltság, pixel méret, -sűrűség, különböző gombok adta felszín. Kezdetben üres háttéren alakítottam ki az arcot, majd a hátteret is fokozatosan kitöltöttem. Először vertikális irányban haladtam, süllyesztett és megemelt gombokkal, majd megdöntöttem őket, az ellentétes irányba billentett gombnyomok árnyjátékát figyeltem, így alakítva ki a végleges felületet.



RÖVID INTERJÚ KLÁRÁVAL

Miért ezzel a területtel foglalkozol? Miért ezt a szakot választottad?
Leginkább egy szóra tudok gondolni, hogy varázslat. Megigézett és nem enged.

Mi inspirál?
Folyamatos inspirációt nyerek a környezetemből, nyitott szemmel járok, mindenben keresem a lehetőségeket.
A jövőben szabadúszó tervezőként látom magam, szeretek a „dobozon kívül” gondolkodni, amit szeretnék kihasználni.


KLÁRA KEDVENC FŐISKOLAI MUNKÁI

Célom egy olyan térbeli elem kialakítása volt, amely rendszert követve, sorolva összeépíthető. A tervezés során az anyag száradás adta zsugorodása, torzulása volt a legfőbb nehézségem, először préselt elemekkel dolgoztam, majd a végső darabokat laphúzóval nyújtott elemekből építettem, külön plasztikát adva az illesztési pontoknak. Különlegessége, hogy többféleképpen is összeépíthető, lehet vele játszani.



Korongozott hengeres edények darabolásával, különböző vágásokkal, majd a darabok újraillesztésével alakítottam ki ezeket a tárgyakat. Mint egy térbeli puzzle, ahol semmi sem idomul igazán, szabadon illeszkedik.



Lágyanyag feladatunk során egy adott tárgyról kellett gipszformát levennünk majd a kapott eredmény alapján tovább tervezni. Az én választott formám egy felfújt postai törésbiztosító doboz volt. Ennek egyik oldaláról vettem negatívot, majd pozitív formát öntöttem és ezeket daraboltam, majd sorolni kezdtem. Térben is bemozdítottam a formát. A részelemekből számítógépes terveket készítettem, csempévé alakítva a tárgyat.