Lengyel-magyar barátság – Plakátkiállítás nyílt a METU oktatója, Ducki Krzysztof munkáiból
Április 22-ig látogatható Ducki Krzysztof, a METU Tervezőgrafika szak oktatójának, plakátkiállítása az Andrássy úti Platán Galériában. A kiállítás 21 olyan személyt mutat be, akik nagy segítséget nyújtottak a lengyel menekülteknek a második világháború idején.
A Ferenczy Noémi- és Aranyrajzszög-díjas varsói születésű grafikusművész, Ducki Krzysztof a METU Tervezőgrafika szakának oktatója, egyben a budapesti Lengyel Intézetben megalakult Magyar Plakát Társaság alapító vezetője. A Lengyel Kultúráért Érdemrend, a Lengyel Köztársaság Lovagkeresztje, a lengyel Pro Memoria Díj és a magyar Kisebbségekért Díj kitüntetettje.
A Lengyel-Magyar Barátság Napján, március 23-án “Lengyel-magyar párbeszéd” címmel nyílt kiállítása a II. világháború idején a magyarországi lengyel menekültek megsegítésében érdemeket szerzett történelmi személyeknek állít emléket.
A kiállítás rendhagyó módon, plakát formájában mutat be 21 olyan személyt, akik különösen nagy segítséget nyújtottak a lengyel menekülteknek Magyarországon a második világháború idején. A képcsarnokban helyet kapott többek között Teleki Pál miniszterelnök, id. Antall József miniszteri tanácsos, Baló Zoltán ezredes, Varga Béla balatonboglári plébános és a Magyar Nemzetgyűlés egykori elnöke, Szapáry Erzsébet grófnő, a lengyel Wallenbergként ismert Henryk Sławik újságíró, valamint Wacław Felczak történész, a XX. századi lengyel-magyar kapcsolatok legendás alakja. A plakátokon az archív fotók mellett, szövegek is szerepelnek, melyek szerzője Grzegorz Łubczyk, egykori magyarországi lengyel nagykövet.
“Életem küldetése, hogy a művészet eszközével támogassam a lengyelek és a magyarok közötti kommunikációt. A kiállítás egyfajta folytatása az eddigi munkámnak, régóta szerettem volna valami újat és fontosat alkotni a két ország számára. A plakátsorozattal a megelevenített ismert történelmi személyiségek mellett, annak a több százezer lengyelnek is szeretnék emléket állítani, akik a második világháború alatt Magyarországon találtak biztonságos menedéket.” - osztotta meg Ducki Krzysztof a kiállítása kapcsán.
A kiállítás április 22-ig látogatható, minden hétköznap 9.00 – 17.00 óra között a Platán Galériában (1061 Budapest, Andrássy út 32.).
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
A fotók forrása: Lengyel Intézet Budapest
Ismerd meg a METU művészeti képzéseit!
2022. 04. 08.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …