Miért jó a Portfolió Days? Pintér Márton és Nádas Gergely János oktatóinkkal beszélgettünk
IDÉN ONLINE FORMÁBAN
Regisztrálj portfólió napunkra, mutasd meg munkáidat, beszélgess oktatóinkkal!
Április 29-én rendezzük meg a következő Portfolio Days-t, ahol megmutathatod, hogy mit tudsz, hol tartasz és oktatóink segítséget nyújtanak abban, hogy merre indulj tovább.
Idén konferencia alkalmazás útján tudsz tanárainkkal beszélgetni.
Az előzetesen regisztrált időpontban az online egyeztetés során mindent megtudhatsz arról, hogy hogyan állítsd össze a felvételire a portfóliódat, miben fejlődj, mire koncentrálj a felkészülési időszakban. Bővebb információt az esemény weboldalán találsz.
Megkérdeztünk oktatókat az Építészet és Design tanszékről, a Formatervező és a Belsőépítész tervező szakokkal kapcsolatban arról, hogy mit gondolnak, miért lehet hasznos egy ilyen alkalom a leendő hallgatóknak.
Pintér Márton egyetemi oktató és tanársegéd, az angol nyelvű Environmental Design BA szakvezetője, építész-belsőépítész vezetőtervező a Belsőépítész tervező művész szakkal kapcsolatban az alábbiakat osztotta meg velünk:
Pintér Márton
Mit gondolsz miért lehet jó egy felvételi előtt álló hallgatónak, ha részt vesz a Portfolio Days-en? Mit adhat a résztvevőknek?
Pintér Márton: Betekintést nyerhetnek az alkotó egyetemi légkörbe, találkozhatnak és szakmai diskurzust folytathatnak jövőbeli oktatóikkal, valamint megismerhetik hallgató társaikat és munkáikat.
Tapasztalataid és tudásod alapján kinek ajánlanád az építészet területét?
P.M.: Az építészet a kreatívipar, a művészet és a piaci trendek mezsgyéjén húzódó rendkívül ambíciózus terület, ahol a szakmagyakorlás az elméleti kutatómunkát, a komplex építészeti koncepciók definiálását és valódi prototípusok megvalósításának összességét, vagy ezen ismérvek egymáshoz való viszonyát jelenti.
Miért jó vagy miben kifejezetten erős a METU Építészet képzése?
P.M.: A METU Építészet képzésének mintatanterve a projektalapú oktatáson alapul, melynek keretén belül tantárgyaink összecsengő tematikával épülnek fel, ezáltal oktatóink folyamatos együttműködésben vannak egymással és a hallgatóinkkal. A hallgatóknak így személyre szabottan tudjuk nyújtani az alkotói folyamatokhoz szükséges kísérleti, elméleti, vagy gyakorlati tudást.
Milyen lehetőségeik vannak a hallgatóknak, hogy már a képzés során elkezdjék építeni a portfóliójukat?
P.M.: A METU kiterjedt kapcsolati rendszerének köszönhetően valós piaci szereplőknél folytatott szakmai gyakorlatok, a szezonális alkotói táborok, a világviszonylatban is akkreditált ösztöndíj-lehetőségek és az Egyetemünk által nyújtott myBRAND mentorprogram egyaránt kiváló lehetőséget nyújtanak a hallgató egyetemi éveiben történő szakmai kiteljesedésére.
Nádas Gergely János formatervező iparművész, Formatervező művész mesterszakunk oktatója a következőket osztotta meg velünk.
Nádas Gergely János
Mit gondolsz, miért lehet jó egy felvételi előtt álló hallgatónak, ha részt vesz a Portfolio Days-en? Mit adhat a résztvevőknek?
Nádas Gergely János: A találkozás betekintést enged a szak gondolkodásába azokról az alapvető fogalmakról, amikkel a mesterképzés során találkozni fog. Az érdeklődő közelebbről megismerhet egy oktatót, akinek segítségével személyre szabott visszajelzést kaphat azokról a munkákról és alkotásokról, amiket bemutatva szeretne majd felvételt nyerni.
Tapasztalataid és tudásod alapján kinek ajánlanád az formatervezés területét?
N.G.J.: Azoknak a hallgatóknak ajánlom, akik szeretik a tárgyakat és átlátják azok plasztikai és emocionális oldalát is. Rendelkeznek némi konstrukciós gondolkodásra való hajlammal, kellően nyitottak, kommunikatívak, szociálisan érzékenyek, intuitívak és legfőképpen hosszútávon tudnak önálló stratégia és taktika mentén gondolkozni.
Miért jó vagy miben kifejezetten erős a METU Formatervező képzése?
N.G.J.: A METU Formatervező szak fiatal, de dinamikusan fejlődő része az egyetemi képzésnek. Nem titok, hogy nagy a verseny, amiben mi egy határozott és önálló stílust képviselünk, melynek lényege a közös munka, a közös gondolkodás. A hallgatók és az oktatók egy csapatot alkotnak, ahol nem számít a hierarchia, ahol az eredmény a fontos. Természetesen ez állandó frissességet kíván, de az eredmény egy felszabadult, nyitott szellemű együttműködés, ami egyaránt támaszkodik az oktatók tapasztalataira és a hallgatók formabontó ötleteire. Én ebben érzem a mi képzésünk legfőbb erejét.
Mit gondolsz a formatervező hallgatók képzésében hogyan érhető tetten az Alkotóegyetem koncepció?
N.G.J.: Az Alkotóegyetem fókuszában az alkotásban kiteljesedni vágyók állnak. Az alkotás öröme a mi esetünkben tárgyak teremtését jelenti a gondolat szikrájától a terveken át sok esetben egészen a kivitelezésig. Ennek megtapasztalásához és elsajátításához kínálunk egy nyitott és sokszínű közösséget.
Várunk szeretettel a Portfolio Days eseményen! Kattints IDE és regisztrálj most!
2021. 04. 26.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …